Pediatrik Probiyotik, Prebiyotik, Fonksiyonel Gıdalar ve Sağlıklı Mikrobiyota Derneği
Facebook Twitter Instagram YouTube

Misyon ve Vizyon

MİSYON ve VİZYON: Çocukluk çağından itibaren sağlıklı mikrobiyotanın sağlanması ve korunması, bu amaçla probiyotik, prebiyotik ve fonksiyonel gıdaların doğru ve etkin kullanılması amacı ile eğitim aktiviteleri düzenlemek, sağlık çalışanları ve halkın bu konuda bilgilendirilmesini sağlamak, ve ilgili alanda akademik çalışmaların yürütülmesi, ve bu alanda çalışma yapan kişi ve kuruluşlar ile işbirliği yapmak ve destek vermek

 

Yönetim Kurulu (2021-2025) 

Başkan: Prof. Dr. Metehan ÖZEN (Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı)

Prof. Dr. Ener Çağrı DİNLEYİCİ (Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı)

Prof. Dr. Ateş KARA (Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı)

Prof. Dr. Nazan DALGIÇ (Sağlık Bilimleri Üniversitesi, İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı)

Prof. Dr. Şirin GÜVEN (Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı)

 

Denetim Kurulu (2021-2025)

Prof. Dr. Koray HARMANCI (Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı)

Prof. Dr. Sertaç ARSLANOĞLU (İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Anabilim Dalı)

Prof. Dr. Adem KARBUZ (Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı)